Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jaké druhy barev jsou vhodné pro začínající umělce?

Svět umění je opravdu velice rozsáhlý. V každém druhu umění můžeme najít neuvěřitelné množství materiálů, technologických postupů a technik. Přitom mezi nejrozsáhlejší oblasti právem řadíme také kreslené a malované umění.

Konkrétně malba je velice specifická tím, že v ní existuje celá řada velice rozličných druhů barev, se kterými je pochopitelně potřeba pracovat odlišně a také poznat jejich vlastnosti. Pro začátečníky tak může být tento barevný svět trošku chaotický a zbytečně moc komplikovaný. V rámci dnešního článku si ale představíme několik druhů barev, které jsou pro začátečníky doslova jako dělané, ale přitom s nimi jde tvořit učiněná mistrovská díla.

Všeobecně známé a oblíbené tempery

Temperové barvy spousta nováčků víceméně schválně přehlíží. Vzhledem k tomu, že se používají v prvních krůčcích umění na školách, tak je většina lidí bere jako méněcenný druh barev. Jsou ale přitom na velkém omylu. Specifické temperové barvy nabídnou zajímavou kombinaci výdrže a kvality barevnosti pigmentu, přičemž se velice dobře míchají, čistí a zkráceně řečeno se s nimi moc dobře pracuje. Proto jsou vhodné pro začátečníky, ale přitom po nich velice často sáhnou i profesionální malíři.

Jednoduché akvarelové barvy

S temperami mohou soupeřit akvarelové barvy. Rovněž se bavíme o dost zajímavém a dostupném druhu barev, se kterými si nováček poradí bez větších problémů. Mají ale jednu zásadní výhodu, která dokáže leckoho odradit od jejich používání. Jak již název napovídá, tak jsou akvarelové barvy založeny na bázi vodních barev. Proto je často problém s tím, že mohou postupně ztrácet úroveň barevnosti s tím, jak obraz postupně stárne a vysychá.

Opravdu živé akrylové barvy

Naprostým opakem jsou ale akrylové barvy. Tady se bavíme o chemické sloučenině, která zaručuje kvalitu a stálost barev takových, jako když je kreslíme. To je rozhodně velice příjemná vlastnost, kterou ale akrylové barvy získávají také díky jejich hlavní nevýhodě. Akrylové barvy jsou odolné proti vodě, takže jejich míchání, a především čištění štětců a vybavení, je celkem problematické. Vše je jenom o péči, takže si s tím poradí i naprostý nováček. Dokáže to ale rozhodně zdržet a mnohdy dokonce i odradit od dalšího kreslení. 

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button