Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Tisk bakalářské práce snadno a bez nervů – jak na to?

Aby se pro vás závěrečné dokončení bakalářské práce nestalo noční můrou, je dobré vědět, jak se připravit nejen na tisk, ale i jak si poradit s vazbou bakalářky.

Praha, Brno, Plzeň, Olomouc nebo České Budějovice – je jedno, kde studujete vysokou školu. Jakmile dojde na tisk bakalářské práce, řeší všichni študáci stejné otázky a problémy. Jak se tiskne bakalářská práce, jak dlouho trvá tisk bakalářky nebo kolik stojí tisk bakalářské práce? S podobnými otázkami se setkávají pracovníci pražského copycentra Tomados, kde se specializují na tisk a vazbu nejen bakalářských, ale také diplomových, disertačních nebo maturitních prací. Takže jak to je?

Příprava na tisk je opravdu důležitá

Když máte bakalářku napsanou a připravenou k odevzdání, je potřeba dostat ji z počítače do fyzické podoby. K tomu potřebujete data pro tisk. Práci máte pravděpodobně napsanou v některém z textových editorů, ale pro tisk není tento formát úplně vhodný, zejména, pokud netisknete doma, ale chcete si nechat práci vytisknout v copycentru. Aby nedošlo k možnému “rozsypání” obsahu je potřeba převést textový editor na PDF formát a ten poskytnout copycentru.

Pro tisk diplomové práce můžete zvolit nejen klasický černobílý tisk, ale i ten barevný. Ten je vhodný, pokud máte v práci fotografie, grafy nebo barevné přílohy. Tisk může být také jednostranný nebo oboustranný, na klasický papír (80 g) nebo na papír s vyšší gramáží.

Vazbu a desky vybírejte podle požadavků školy

Bakalářská práce musí mít nějakou formu, ke které se, kromě samotného formátování obsahu, řadí i její vzhled navenek. Vazba a desky bakalářské práce proto hrají také velmi důležitou roli. Každá škola si zpravidla určuje, jak má práce vypadat – jaké mají být desky (nejčastěji pevné, v imitaci kůže), jakou mají mít barvu (modrou, černou, červenou, zelenou, bílou, stříbrnou), jakou vazbu zvolit (většinou knižní) a zda má být na deskách potisk (barvu potisku – zlatou nebo stříbrnou – už si většinou můžete vybrat sami).

Když vás tlačí čas, nezoufejte

Stále odkládáte odevzdání práce a najednou zjistíte, že konečný termín je za dveřmi? Copycentra jsou na tyto situace připravena, a kromě tisku a vazby bakalářské práce do 24 hodin se dá využít i expresní zhotovení do několika hodin. Za tuto službu si ale připlatíte. Lepší je, když si práci necháte vytisknout včas a nebudete se muset nervovat s blížícím se datem odevzdání.

Na kolik vyjde tisk a vazba bakalářské práce

Kolik stojí tisk a svázání bakalářské práce nejde říci jednoznačně, protože roli hraje počet stran, to zda chcete tisk barevný nebo černobílý, i typ zvolené vazby. Cena se proto může pohybovat u dvou výtisků okolo 800 Kč, ale můžete se dostat i přes 1000 Kč. Přesnější ceny zjistíte ZDE.

Jakmile budete mít bakalářku vytištěnou a svázanou, můžete si oddechnout. Teď už stačí ji jen odevzdat a později obhájit.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button