Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Modrý Koník: Znáte portál pro maminky s bříškem?

Kolikrát v životě se to ženě poštěstí? Říct svému milovanému muži – budeš otcem! Jednou, dvakrát, třikrát? Doby, kdy měly ženy více dětí, jsou již nenávratně minulostí. Ne že by byly méně plodné, ale diktát doby a společenské dogma velí ženám pracovat a rodina se tak upozaďuje. Normativ káže mít dítě jedno nebo dvě. Většina žen mu podléhá, ale jsou i takové, které nechávají přírodě volné pole působnosti. 

Těhotenství vždy patřilo k přirozeným procesům v životě ženy. Nebylo bráno jako diagnóza, ženy běžně do porodu pracovaly a těšily se tak dobré fyzické kondici. O to lépe pak zvládaly přirozeně porodit. Dnes je situace komplikovanější díky pohodlnějšímu způsobu života, sedavému zaměstnání, ale také i vyššímu věku rodiček. Výhodnou dnešních nastávajících matek je ale jejich vzdělanost, informovanost a schopnost komunikovat. To jim efektivně umožňuje internetový portál pro maminky Modrý Koník.

Typické neduhy gravidity

Modrý Koník řeší těhotenství od A do ZET. Přináší erudované informace ohledně početí, maminkám je k dispozici online těhotenská kalkulačka, pojednává o jednotlivých týdnech těhotenství, jež jsou rozebírány do nejmenších detailů. První trimestr, který čítá 1. až 13. týden, má charakter neduhů. Nevolnost, únava, citlivost na pachy a bolest prsou. To jsou pocity, kterými trpí devět z deseti gravidních žen.

Víte, že ve 12. týdnu těhotenství už miminku fungují všechny orgány včetně ledvin, které již vylučují moč do močového měchýře. Žluté tělísku již nahradila placenta, která bude miminku sloužit jako ochranný a vyživovací vak až do porodu. Na konci dvanáctého týdne těhotenství je miminko dlouhé asi 5,5 cm a vážit může okolo 15 gramů.

Před i po porodu

Druhý trimestr se počítá od 14. do 26. týdnu těhotenství. Právě teď nastává nejpříznivější doba pořizovat výbavičku a nastudovat si všechny informace ohledně porodu, péče o novorozence a kojení. Veškeré informace o třetím trimestru (27. až 40. TT) vám naservíruje „jako na stříbrném podnose“ portál Modrý Koník. 

Maminky registrované na portále Modrý Koník mají společná témata, mohou se vzájemně poradit, konverzovat a dokonce i nakupovat nebo prodávat věci na bazárku. Modrý Koník se prakticky jako jediný věnuje i době novorozence po porodu. Vysvětluje pojmy apgar skóre, mekonium, surfaktant a nebo PCOS. Dále popisuje vývojové fáze kojence, batole, předškoláka, školáka až po adolescenta.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button