Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jak na malování akrylovými barvami?

Chtěli byste začít malovat? Zaujali vás akrylové barvy, ale nevíte, co od těchto barev očekávat? Pokud hledáte rychle schnoucí barvy, které budou na obraze vynikat, pak budou právě akrylové barvy správnou volbou. 

Charakteristika akrylových barev

Akrylové barvy se těší oblibě u profesionálních i začínajících malířů. Výhoda akrylových barev spočívá především v jejich krátké době schnutí a možnosti je ředit ve vodě oproti olejovým barvám. Přesto, že jsou ředitelné vodou, tak po zaschnutí jsou voděodolné stejně jako olejové barvy. Navíc sada akrylových barev je charakteristická svoji všestranností, jelikož je lze využít na malování na mnoho podkladů. Jejich nespornou výhodou je také nižší cena oproti olejovým barvám.

Tipy a technika, jak malovat akrylovými barvami

Akrylem lze malovat v jedné i více vrstvách. V případě více vrstev je třeba vždy vyčkat, až předešlá vrstva zaschne, což díky rychlému schnutí netrvá příliš dlouho. Po dokončení celého obrazu je pak vhodné malbu zalakovat. Lak bude sloužit jako ochranná vrstva a dodá malbě lesk.

Při tvorbě akrylem můžete využít „akvarelové techniky“, pokud budete akrylové barvy nanášet v opravdu tenkých vrstvách, tak docílíte toho, že bude malba působit jako byste použili akvarelové barvy. Naopak při hustém nanášení budou akrylové barvy působit jako olejové barvy, což se označuje jako „olejová technika“. Při malování akrylem myslete na to, že rychle zasychá, takže je třeba, abyste štětce hned vymyli, jelikož po zaschnutí byste barvu ze štětce dostávali jen stěží. 

Co budete při malbě potřebovat

Kromě akrylových barev budete potřebovat další výtvarné potřeby, jako jsou štětce na malování obrazů, paleta a kelímek na vodu. Štětce na malování byste si měli pořídit v několika velikostech a vybírat zejména štětce s tuhými štětinami. Dále je třeba si pořídit podklad, na který budete malovat, ať jde o plátno či papír. Malovat můžete i na dřevo a další povrchy. Pro závěrečné fixování si pak pořiďte lak. Pokud to myslíte s malováním vážně, pak si také můžete pořídit malířský stojan

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button