Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nezařazené

Kolik českých ZOO znáte? Máme pár tipů, které rozhodně neminout

Česká republika toho nabízí spoustu – není divu, že velká část Čechů a Moravanů tráví dovolenou právě zde. Ať už jde po historické památky a města nebo malebnou přírodu, skutečně je na co koukat. Kromě toho všeho tu je však také spousta zoologických zahrad, které na dovolené ocení především (ale nikoliv výhradně) rodiny s dětmi. Které ZOO byste při svých výletech měli rozhodně navštívit?

Krátký přehled nejzajímavějších ZOO v Čechách a na Moravě

Pojďme si rychle shrnout pár nejzajímavějších ZOO, které můžete v rámci České republiky navštívit.

Zoologické zahrady se zpravidla nacházejí v turisticky atraktivních lokalitách – ať už jde o Prahu nebo například jižní Moravu, proto si nezapomeňte před cestou rezervovat ubytování.

Pokud jste na dovolené v Čechách, rozhodně nesmíte minout jednu z nejúžasnějších ZOO v celé Evropě. Ano, je to pražská ZOO, která vám na více než 50 hektarech své rozlohy nabídne skutečně exotickou podívanou v mnoha pavilonech i expozicích. A hned vedle se nachází o nic méně zajímavá botanická zahrada, která vám představí světovou floru v jejím přirozeném prostředí. Ale i v botanické můžete pozorovat například bohatý vodní život či motýly.

Dalším unikátem českých ZOO je Safari park Dvůr Králové, který vznikl jako útočiště pro africká zvířata ohrožovaná pytláky. Tento Safari park existuje přes 75 let a nejenže zvířata chrání, už přes 100 kousků se dokonce vrátilo do svého domova. Pokud se chcete vydat na skutečně exotický výlet, Dvůr Králové vám nabídne v rámci ČR skutečně zajímavé zážitky.

Nabídnout má co také Morava – ať už je to její brněnská či ostravská ZOO, nebo ta v Olomouci, na Svatém Kopečku, ve které se můžete potkat se skutečně zajímavý kousky od medvědů přes kočkovité šelmy až po vlky a klokany. Celkově se zde nachází 1700 kousků zvířat (pro porovnání – v Praze jich můžete potkat 5500).

Chcete se podívat do nejstarší ZOO v ČR? Navštivte tu Libereckou a po prohlídce si můžete oddechnout ve zdejším proslulém aquaparku.

Proč navštívit zrovna ZOO

Zoologické zahrady mají zvlášť mezi ochránci přírody poměrně špatnou pověst. To se však netýká ZOO v ČR. Všechny české zoologické zahrady svým zvířatům nabízejí naprosto skvělé podmínky a mají snahu co nejvíce napodobit jejich přirozené prostředí. A jak už jsme zmínily, některé z nich dokonce vracejí uzdravená zvířata zpět do přírody.

K tomu podporujete nejen podmínky zvířátek v konkrétní ZOO, ale například zaplacením vstupného do liberecké ZOO přispíváte na ochranu zvířat biodiverzity na Filipínách, střední Africe a Indonésii.

Ale pomiňme všechny praktické důvody. Návštěva ZOO je, zvlášť s dětmi, zkrátka skutečná zábava, při které se naši nejmenší naučí spoustu nových věcí, poznají zvířátka, se kterými se jen tak nesetkají a užijí si několik hodin v prostředí, které je jen tak neomrzí.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.
Back to top button