Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Proč pořídit koni deku? Aneb jak na dekování?  

Před pořízením koně, je důležité zjistit si, co všechno bude váš kůň potřebovat.  Ať už to bude základní jezdecká výbava či věci sloužící k jeho pohodlí při odpočinku. V tomto článku se blíže podíváme na deky pro koně. K čemu jsou dobré, proč je pořídit a z jakých druhů dek lze vybírat. 

Deky pro koně nabízí široké možnosti využití

Existuje mnoho důvodů, proč pořídit svému koni deku.  Primárním důvodem je zejména ochrana koně před přírodními živly. V chladném počasí totiž deka pro koně slouží jako tepelný izolant. Nepromokavé deky na koně pak chrání koně na pastvě před deštěm. Dalším důvodem k pořízení deky pro koně, může být udržení jejich krátké srsti v zimním období. Když totiž pomocí deky udržíte koně dlouhodobě v teple, nebude tak mít potřebu přeměnit srst na zimní. 

Deky samozřejmě nachází využití i v letním období, kdy se používají lehké deky, jejímž účelem je ochrana koně před otravným hmyzem a zároveň mohou zabraňovat vyblednutí srsti ze slunce. A i když deky nepatří mezi nezbytnou výbavu, určitě se vyplatí alespoň některou z nich pro vašeho koně pořídit. Než se však pro koupi některé z nich rozhodnete, tak si pořádně promyslete, k jakému účelu ji budete používat. Či jaká deka u vás najde největší využití.

Základní druhy dek pro koně

Na trhu lze dnes najít široký sortiment dek, jež jsou určeny pro různé účely. Mezi základní druhy dek pro koně patří zejména: 

  • Odpocovací deky tento druh dek slouží k osušení koně po tréninku nebo po jeho koupání. Tato deka pomáhá odvádět vlhkost ze srsti, pomáhá koni také rychleji uschnout a brání tak prochladnutí.
  • Výběhové deky – patří mezi deky, jejichž funkcí je ochrana koně před chladem, vlhkem a zároveň umožňují koni svobodný pohyb. 
  • Bederní deky zakrývají jen záď koně a slouží pro udržení zádových svalů koně v teple. Zejména se používají při sportu.
  • Podsedlové dečky – se dávají pod sedlo a patří mezi základní výbavu. Podsedlová dečka slouží zejména jako ochranný prvek pro koně, jež chrání koňský hřbet koně před odřením či otlačením od sedla. 
  • Nepromokavé deky – slouží k ochraně před promoknutím. 
  • Síťové deky – jsou určené pro ochranu koně před otravným hmyzem.  
  • Stájové deky – mohou být tenké nebo hrubé, podle toho jakou funkci mají za úkol plnit. Tenké slouží k udržení čistoty a hrubé k udržení koně v teple.

Široký výběr dek pro koně si můžete pořídit na e-shopu Equestrians. V tomto internetovém obchodě najdete i další jezdecké vybavení špičkové kvality.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button