Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Péče o tělo

Laserové omlazení pleti v zimě? Ano, teď je ta pravá chvíle

Většina z nás touží po krásné a mladé pleti, která odráží zdraví a energii. Dnešní doba s sebou nese spoustu faktorů, jako jsou stres, nezdravý životní styl či nežádoucí vlivy životního prostředí, kvůli kterým naše pleť stárne rychleji. Jednou z variant, jak zmírnit projevy stárnutí pleti, je laserové omlazení pleti

Co je omlazení pleti laserem? 

Laserové omlazení pokožky neboli rejuvenace je zákrok, při kterém dochází k prohřátí podkoží, díky čemuž se pokožka vypíná, prokrvuje a zachovává si svou elasticitu. Omlazení pleti je ideální jako prevence při prvních projevech stárnutí pleti.

Laserový paprsek proniká do dermis a díky své vysoké teplotě spouští stahování a regeneraci oslabených kolagenních a elastických vláken, čímž dochází k vypnutí pleti. Na obličeji se začnou stahovat póry a zjemňovat drobné vrásky. 

Tvorba nového kolagenu je započata 2-3 měsíce po provedeném ošetření a i poté probíhá na zvýšené úrovni. V laserovém centru BcD Clinic je ke zpevnění pleti využíván špičkový laser GentleYag značky Candela. Tento laser má velice silný výkon a díky tomu dokáže proniknout hluboko do spodních vrstev pokožky. 

Zákrok není bolestivý, někteří pacienti však uvádí pocit pálení či štípání. V takovém případě se hodinu před rejuvenací doporučuje aplikace znecitlivujícího přípravku.

Prevence proti stárnutí pleti

Cílem neinvazivního laserového omlazení je udržení kvality pokožky a vyhnutí se invazivním zákrokům. Omlazení je dlouhodobý proces. Stárnutí pleti nelze zastavit, a proto je ze začátku vhodné zákrok opakovat, ideálně 3-5x s měsíčním intervalem. 

Po každém zákroku je důležité pleť dostatečně hydratovat pomocí hydratačních krémů s vysokým obsahem vody. Ošetření pleti laserem je nejvhodnější v zimních měsících, kdy pleť může krásně regenerovat bez nežádoucího slunečního záření. Během pobytu na slunci, především na jaře a v létě, je nutné pokožku chránit přípravky s vysokým SPF faktorem. 

Pro dosažení optimálnějších výsledků může být omlazení obličeje kombinováno s jinými zákroky. K zajištění celistvého efektu lze využít například chemický peeling, povrchovou radiofrekvenci či IPL. Tyto metody vykazují vyšší efekt na povrchu pleti.

Výhody laserového zákroku 

  • Přes silné působení laseru není narušen povrch pokožky, díky čemuž může pacientka ihned po zákroku vykonávat své obvyklé aktivity. 
  • Kromě pokožky na obličeji je možné zákrok provést i na jiných částech těla, například na krku, v dekoltu či na hřbetech rukou. 
  • Laserové omlazení pleti má dlouhodobé výsledky, kolagen se v pokožce obnovuje po dobu několika let.
  • Zákrok je časově nenáročný, jeho délka je přibližně 15 minut.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button