Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Nejdůležitější potřeby pro koně během chladnějších měsíců

Ať už jste zkušení chovatelé, nebo teprve začínáte, tak zajisté víte, že jsou koně velice choulostivá stvoření. Ačkoliv se jedná o zvířata s důmyslnou konstrukcí těla a ohromnou silou, tak se zároveň i jedná o zvířata, která jednoduše onemocní kvůli změnám teplot.

Proto je potřeba věnovat jim v tomto ohledu opravdu speciální péči, která by vždycky měla začínat od samotné přípravy koně v podobě rozehřátí nebo naopak uklidnění, až po samostatnou péči přímo ve stáji. K tomu ale budete potřebovat především v chladnější měsíce také specifické vybavení, bez kterého se neobejdete.

Držte koně v komfortním teple

Základem proto, abyste mohli s koněm fungovat také v chladnějším počasí a neriskovali přitom jeho zdraví, je udržení jeho těla v komfortním teple a suchu. Zprvopočátku je to extrémně důležité, ale jakmile se kůň „zahřeje“ aktivitou, tak už do značné míry tato potřeba odpadá. Proto byste měli používat deky pro koně a zahalovat především jeho zádovou část kdykoliv, kdy se v rámci studeného počasí připravujete na výjezd ven.

Pokud ale jde vyloženě o počasí plné mokra, tak byste měli myslet i na to, abyste koně alespoň z prvopočátku dokázali udržet v suchu. Stejně tak jako chladno totiž může koním ublížit před zahřátím i přílišné vlhko. Jsou to zkrátka zvířata, která se vyvinula v úžasná stvoření s potřebou lidské péče. Nejlepší možností, jak můžete koně takto ochránit, je klasická nepromokavá deka na koně, která funguje jako velký kabát. Ta dokáže zakrýt celou oblast páteře, kde by mohlo docházet u koně k největším únikům tepla.

Teplo udržte také přímo ve stáji

I samotná stáj by měla být pro koně místem, kde bude mít možnost držet se v komfortním teple. Rozhodně to v tomto případě nepřehánějte a nevytápějte stáje. To zase naopak riskujete přehřátí nervového systému koně. Stabilní teplota kolem patnácti stupňů ale může být to pravé, co kůň pro pohodlí potřebuje. Případným pomocníkem je také stájová deka, která může sloužit k tomu, aby kůň mohl najít pohodlnou a teplou pozici k odpočinku.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button