Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Péče o těloZdraví

Neviditelná rovnátka – jaké jsou jejich hlavní výhody?

Zdroj: Shutterstock.com | Rovnatka.cz

Čeká vás léčba vad chrupu za pomoci rovnátek? Právě pro vás jsme připravili níže uvedené řádky, na kterých se dozvíte, jaké jsou hlavní výhody neviditelných rovnátek zhotovených na míru.

Nejsou vidět

Tzv. alignery, jak se neviditelným rovnátkům říká, jsou zhotoveny z průhledných snímatelných fólií. Tato rovnátka tedy nejsou v ústech vidět, své majitele tak neomezují v sociálním životě. 

Lze je opakovaně sundávat

Dalším strašákem budoucích majitelů rovnátek je omezení v aktivním životě či jídelníčku. To ale neplatí u neviditelných fóliových rovnátek, které lze opakovaně nasazovat a sundávat, například před a po sportovní aktivitě či jídle. Nasazení i sundání přitom zvládne majitel rovnátek sám, není kvůli němu návštěva ortodontisty.

Nemají vysoké nároky na údržbu

Neviditelná fóliová rovnátka nevyžadují průběžné seřizování či složité čištění po jídle. Stejně tak nejsou zvýšeny nároky na ústní hygienu.

Nebolí

Ať už jde o počáteční bolest při nasazení či během samotného nošení. Stejně tak je výrazně sníženo riziko bolesti spojené s trháním zubů. U fóliových rovnátek rovněž nehrozí zranění od drátků.

Chrup srovnají rychleji 

Neviditelná rovnátka zhotovená na míru umí srovnat chrup výrazně rychleji, než je tomu u konvenčních, samoligovacích či lingválních rovnátek. Alignery jsou přitom vhodné pro všechny vady chrupu.

Porovnání délky léčby vad chrupu u jednotlivých typů rovnátek

Zdroj: https://www.rovnatka.cz/delka-lecby

Tento typ rovnátek rovněž vyžaduje menší počet návštěv ortodontisty, tj. ušetříte i čas strávený na cestách či v čekárně.

Bez kompromisu na výsledku

Výše uvedené výhody neznamenají kompromisy na výsledku. Neviditelná rovnátka si poradí se všemi vadami chrupu, jsou vhodná pro léčbu dětí, dospívajících i dospělých. Výsledky léčby neviditelnými rovnátky si lze prohlédnout např. na stránkách společnosti Svět rovnátek s.r.o. specializující se na tento typ léčby vad chrupu, viz https://www.svetrovnatek.cz

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button