Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Ochutnejte kvalitní moldavské víno

Jste milovníky vín a rádi byste ochutnali kvalitní víno, které vás překvapí svou chutí a vůní? Anebo hledáte dárek v podobě vína pro osobu, o níž víte, že miluje lahvové víno? Pak zkuste sáhnout po víně z Moldavska, které je opomíjenou vinařskou oblastí. A proč sáhnout právě po lahvi moldavského vína? 

Moldavsko jako vinařská oblast

Možná vás to překvapí, ale Moldavsko patří mezi známou vinařskou oblast již odpradávna. Ještě aby tomu tak nebylo, když tato země leží na stejné rovnoběžce jako Francie. Tudíž je ideální zemí pro pěstování vinné révy. Pokud byste navštívili Moldavskou republiku, tak uvidíte vinnou révu téměř všude. Mimo to v Moldavsku se nachází největší vinný sklep na světě, kde najdete opravdu obrovské množství vín. V současné době se Moldavsko řadí mezi desítku největších producentů vín. A postupně se otevírá i českým zákazníkům. 

Proč právě moldavská vína?

Kvalitní moldavské víno vyniká zejména svou výjimečnou chutí, svěžestí a vyzrálostí, a to i díky jedinečným pěstebním podmínkám a dostatku slunce. Oproti jiným vinařským oblastím, kde jsou vína pěstovaná na kamenitých svazích, je vinná réva v Moldavsku pěstována především na kvalitních půdách černozemě. Tradice výroby vín v Moldavské republice sahá do dávné historie potvrzené archeologickými nálezy. Ale abyste poznali jedinečnost těchto vín, tak musíte sami ochutnat.

Kde si moldavské víno pořídit? 

Kvalitní moldavské víno si můžete zakoupit v pohodlí domova na e-shopu Refugee Wines, který spolupracuje s nejlepšími moldavskými vinaři. Navštívit však můžete i vinotéku v Kralupech nad Vltavou. Vinotéka Kralupy nad Vltavou vám nabídne jedinečný zážitek poznat moldavská vína z blízkosti.  A můžete si tak vychutnat například moldavské červené víno Pastoral, které je známé nádechem sušených švestek a lehkých tónů čokolády. 

Poznejte taje moldavského vína i vy. A uvidíte, že u jedné lahve neskončíte.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button