Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Vyplatí se investice do elektrických invalidních vozíků? Odpovíme vám na jejich nejdůležitější parametry!

Elektrické invalidní vozíky nejsou jednou z nejlevnějších věcí. Standardně se jejich částka pohybuje kolem několika málo desítek tisíc korun. Spousta lidí se proto ptá, jestli je investice do nich opravdu tak moc výhodná.

Zprvu je potřeba říct, že základní motivací pro takovou investici by mělo být hlavně to, že vám dokáží invalidní vozíky nabídnout možnost důstojné mobility i v moment, kdy vás zranění nebo nemoc dostane z běžného života. Navíc investice do opravdu kvalitního vozíku otevírá spoustu možností, které klasické nemají, a navíc je na ně vysoké spolehnutí.

Opravdu rychlá možnost dopravy

Elektrické invalidní vozíky rozhodně nepatří do kategorie líných vozítek. Zcela naopak se jedná o vozíky, které jsou velice rychlé. Standardní rychlost, které dokáže motorizovaný invalidní vozík dosáhnout, se pohybuje i kolem padesáti kilometrů v hodině. V rámci městské zástavby tak dokonce zcela naplňujete předpoklady pro plynulou dopravu. Nemusíte se, proto bát v nouzi sjet ke kraji vozovky, když není jiné a bezpečnější cesty.

Vysoká drž a spolehlivost článků

Někteří by mohli podotknout, že budou mít invalidní vozíky slabinu přímo v bateriových článcích. Konec konců je to tak, protože každá mechanismus postavený na elektromotoru bez přímého přívodu proudu, má slabinu právě zde.

Vzhledem k povaze zařízení se zde ale opravdu dbalo na extrémně kvalitní výběr. Standardní výdrž baterií je tak v řádu desítek kilometrů, přičemž kolem padesáti kilometrů se sejde většina vozíků se svými parametry. Elektrické články jsou navíc tak navrženy, aby měly minimální snižování kapacity vybíjením, a v případě disfunkce jednoho dokáží bezpečně dovést do cíle uživatele další.

Možnosti doplňkového vybavení podle potřeb

Doplňkové vybavení je standardem hlavně u tříkolových a čtyřkolových motorových vozíků vyšší generace. Najdeme tady standardně různé doplňky, jako jsou nosníky a košíky, které invalidní vozíky dokáží využít na nákup a další potřeby uživatelů. Díky tomu se tak může stát invalidní vozík všestrannou pomůckou i při zařizování každodenních nutností. 

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button