Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Hit letošních Vánoc? Chytré hodinky a stylové kryty na nové mobily

Ze statistik e-shopu smarty.cz vyplývá, že hitem letošního předvánočního trhu jsou hlavně chytré hodinky a kryty na mobil nebo tablet. Ze značek bodují hlavně Apple, Garmin a Samsung.

„Letošní předvánoční sezóna je poznamenána nedostatkem čipů a problémy s mezinárodní dopravou, kterou trpí nejen mediálně propírané automobilky, ale také výrobci a prodejci elektroniky,“ popisuje letošní sezónu Michael Horejsek, Head of Product Management ze smarty.cz. „I když máme zatím zboží dostatek, ze zkušeností víme, že předvánoční nápor dokáže udělat ve skladech pořádný průvan. Vzhledem k uvedeným skutečnostem proto všem zákazníkům doporučujeme, aby s nákupem letošních dárků příliš neváhali a nenechávali je na poslední chvíli,“ dodává.

Chytré hodinky pod stromečkem

Už od loňských Vánoc se velkému zájmu zákazníků těší chytré hodinky a náramky. Zejména v době různých protiepidemických opatření a rostoucí práce z domova totiž oceňují jak funkce pro sledování zdravotního stavu, tak nejrůznější fitness vychytávky, které jim umožňují udržovat tělo aspoň trochu v pohybu. 

Ze statistik e-shopu smarty.cz vyplývá, že letos chytré hodinky o přízeň zákazníků nepřišly. Oproti loňskému roku jejich prodeje ve 4. kvartálu poskočily dokonce o 70 % a i v letošním roce tak budou patřit k nejčastěji prodávanému zboží. „Podzimní nákupy a zejména Black Friday ukázaly, že mezi nejoblíbenějšími značkami chytrých hodinek v našich obchodech patří Apple, Garmin a Samsung,“ uvádí Michael Horejsek.

Airpody všech generací

Oblíbená jsou také bezdrátová sluchátka Apple AirPods všech modelů a generací. Lidé si zvykli na jednoduché používání a kvalitní zvuk, kromě hudby se věnují poslechu nejrůznějších podcastů. Právě značka Apple je mezi sluchátky v nákupních košících lidí zastoupená nejčastěji. „Rok od roku evidujeme stále větší zájem o AirPody. A letošek není výjimkou. Zájem není jen o nově představenou řadu AirPodů, ale i o ty starší generaci,“ popisuje Michael Horejsek.

Dárek k novému mobilu nebo tabletu? Pouzdro

Samostatnou kapitolu pak tvoří pouzdra a kryty na mobilní telefony nebo tablety. I u těchto doplňků zaznamenal e-shop výrazný meziroční nárůst. Pouzder na mobil se prodává asi o 50 % víc než loni, krytů na tablet s vestavěnou klávesnicí dokonce o 60 %.

„Nejde přitom říct, že by zákazníci favorizovali některý design nebo barvu; každý si vybírá podle svého gusta,“ dodává Michael Horejsek. „Mezi značkami pak dominují jak tradiční výrobci, jako je Apple nebo Samsung, tak vlastní výrobky Smarty či iWant, ale také vyložené módní kolekce, jako je Karl Lagerfeld nebo Guess,“ vypočítává.

Pod stromeček pro hráče

Mezi oblíbené vánoční dárky se každý rok řadí i zboží určené hráčům – vedle nejnovějších her a herního merchandise jsou to herní konzole a počítače. I zde letos na trhu panují obavy z nedostatku zboží. „Ve smarty.cz jsme na vánoční období dobře zásobeni. Předobjednávky nových konzolí Playstation 5 se nám daří průběžně vyřizovat,“ popisuje Michael Horejsek. 

Naopak u herních počítačů ve smarty.cz na výrobce nespoléhali. „Sami jsme přišli na trh s vlastní značkou počítačů TIGO. Máme dostatečné množství komponentů pro sestavení stovek herních strojů do Vánoc. Nabízíme rovnou několik produktových řad, od cenově dostupných počítačů pro příležitostné hráče až po nejvýkonnější stroje pro profi gamery,“ uzavírá Michael Horejsek.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button