Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Posilování čelistí to je trend poslední doby – v čem tato technika spočívá?

Mnoho lidí se věnuje zdravému životnímu stylu obecně, ale také výživě a cvičení. Věděli jste ale, že posilování nemusí probíhat jen v posilovně nebo s činkami, ale posilovat můžete také čelistí?

Po zadání termínu posilování čelisti do vyhledávače na vás vykouknou desítky tisíc výsledků. A vězte, že dostupných informací na toto téma bude přibývat, protože popularita této praktiky neustále roste. Na Facebooku či na Instagramu můžete shlédnout stovky proměn „před a po“. Na těchto fotografiích je zdokumentován postup markantního zvýraznění čelisti, kterého uživatelé dosáhli poměrně snadno a rychle.

A teď se jistě ptáte jak?

Možností máte hned několik. 

Mewing – zrození myšlenky posilování čelistí

Kdy se poprvé objevil zájem o posilování čelistí, není úplně jasné. Řada expertů se však shoduje na 70. letech minulého století, kdy ortodontista John Mew vytvořil techniku mewing. Ta spočívá v systematickém umisťování jazyka na patro a další části úst – a dle Johna a jeho skalních příznivců přináší spoustu estetických i zdravotních benefitů. 

Protože jsou naše čelisti v dnešní době stále méně namáhané, a tedy i menší, než měli naši předci, máme menší prostor na zuby, které se pak mohou deformovat. Toto je také důvodem, proč naše obličeje nejsou esteticky tak přívětivé, jak by mohly být. Co je však nejdůležitější, podle Mewa tato praktika může pomoci bojovat i se spánkovou apnoe a podporovat zdravé dýchací ústrojí. Kromě mewingu průběhem let vzniklo mnoho dalších praktik, které nám mohou posilování našich čelistí zprostředkovat. Tyto cviky jsou zaměřeny především na estetickou stránku věci. Kromě získání výraznější čelistní linie si také můžete pomoci od povislých koutků, druhé brady nebo ochablých tváří.

Tento efekt se pak samozřejmě zvyšuje sebevědomí člověka. Bylo dokázáno, že vyrýsované obličejové rysy významně přispívají k atraktivitě a důvěryhodnosti jednotlivců. Ti pak mohou logicky působit přesvědčivějším dojmem. Stačí se zaměřit na světové celebrity! Určitě znáte jména jako Angelina Jolie, Brad Pitt, David Beckham, Jennifer Lopez i Johnny Depp – a víte, co mají společné? Vyrýsované a výrazné čelisti!

Winbuilders: skvělý moderní produkt pro posilování zdraví i sebevědomí

Nyní se na trhu objevila ještě dostupnější a jednodušší možnost, jak docílit zdravější čelisti a charismatičtější vizáže. Jedná se o žvýkací pomůcky Winbuilders. Ty jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného silikonu a pravidelně procházejí náročnými testy bezpečnosti.

Winbuilders jsou ve své podstatě jakési činky pro vaše čelisti. Pro čelistní svaly představují větší zátěž než obyčejné žvýkačky, dají se používat pořád dokola, takže pro vás znamenají pouze jednorázovou investici.

Výrobce je nabízí ve třech různých barevných provedeních, které korespondují se specifickými tvrdostmi (tedy zátěží):

  • bílá (30 Sh) – pro začátečníky,
  • šedá (40 Sh) – pro mírně pokročilé,
  • černá (50 Sh) – pro pokročilé.

Způsobů, jak posilovat čelisti, existuje více a je jen na vás, pro jaký se rozhodnete. Nejvhodnější je však vyzkoušet všechny techniky a postupem času si ujasnit, který nejvíce sedí vašim potřebám a časovým možnostem.  Výrobce produktů pro posilování čelisti Jawinner doporučuje použít dvě pomůcky naráz na spodní stoličky tak, aby prohnutá část s otvory směřovala proti kousací ploše zubů. Pomůcky je pak potřeba vkládat do stejné úrovně na levé i pravé straně, aby nedocházelo k nerovnoměrnému zatěžování svalstva. Pak už stačí jen skousnout a povolit. Tento krok pak opakujte stále dokola po dobu 1–2 minut 3 × až 5 × denně. První viditelné výsledky uvidíte už po dvou týdnech.

A nejde jen o to, jak budete vypadat, ale i o to, jak se budete cítit. Věnujte posilování čelistí trochu svého času a během chvíle uvidíte výsledky sami. Získáte sebevědomí, o kterém jste vždy snili, což vašemu životu dodá nové obrátky.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button