Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Vánoční dárky? Neuvěříte, co všechno lze nalézt pod stromečkem!

Říká se, že za každý dárek bychom měli být vděční. Ale je tomu skutečně tak? Co byste řekli na to, kdybyste pod stromečkem našli lopatku se smetákem, odpadkový koš nebo láhev vína, i když se o vás ví, že jste zapřisáhlí abstinenti? Ale i taková je realita!

Přestože jsou Češi za dárky většinou vděční, přiznávají, že některé z nich je mohou opravdu překvapit. Zajímavé je, že nejčastěji šlápnou vedle příbuzní, rodiče nebo sourozenci. Každého nemile překvapí dárky, které jsou na první pohled nekvalitní nebo po záruce. Rozčilují nás dárky, které říkají, že nás příbuzní nebo přátelé v podstatě vůbec neznají nebo nám koupili první věc, kterou viděli, aby nás měli z krku.

Nejméně vhodné dárky?

  • Mezi nejnevhodnějšími dárky se objevuje třeba káva pro člověka, který ji vůbec nepije. 
  • Radost neudělal ani pořadač s nahými fotografiemi obdarované, poukaz na dovolenou, o které je předem jasno, že se nikdy nezrealizuje, pilulky proti vypadávání vlasů a dokonce ani sada čisticích prostředků. 
  • Dámy neskrývají své rozčarování, když pod stromečkem objeví sadu automobilových disků. 
  • Zdá se, že prarodiče si nechtějí připustit, že jejich vnoučata mohou také vyrůst. Ve skutečnosti jsou častými dárky dětské knihy pro teenagery nebo výrazně menší velikost pyžama.

Hity posledních Vánoc

Hitem Vánoc posledních let jsou rozhodně chytré produkty a vše, co nám usnadňuje život. Zejména chytré hodinky a náramky, chytré telefony, tablety, herní konzole, bezdrátová sluchátka a přenosné reproduktory, ale také čtečky knih a robotické vysavače. V poslední době hrají důležitou roli také cenově dostupné elektrické koloběžky. Může to vypadat jako klišé, ale mezi nejoblíbenější vánoční dárky patří každoročně kromě elektroniky také parfémy a knihy. Gurmáni si zase pochutnají u potravinového koše (uzeniny, kvalitní sýry nebo čokoláda jako dárek mívají úspěch).

Co si počít s nechtěným dárkem?

Nejpraktičtějším řešením u nechtěných dárků je jejich vrácení nebo výměna. Je škoda, že toho  stále využívá jen málo Čechů. A přitom dnes máme možnost vrátit zboží většinou do 30 dnů. Až vás tedy nepotěší nevhodný dárek pod vánočním stromkem, nelamentujte, poděkujte, požádejte o doklad a dárek vraťte nebo vyměňte.

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button