Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Jak se vhodně obléct na závody? Poradíme vám!

Jezdectví patří mezi elegantní sporty, které vyžadují preciznost a styl u jezdců i koní. Jaké jezdecké oblečení je tedy vhodné obléct?

Jezdecké oblečení má jednu zvláštnost. Zajistí, aby v něm nositel nebo nositelka vypadali dobře, ale zároveň aby plnilo svoji funkci. Jezdecké oblečení tedy musí umět své nositele dobře ochránit. Jaké jsou ale další parametry? A na co byste se při nákupu měli zaměřit? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Bezpečnost až na prvním místě

Povinnou výbavou jezdce na závodech je ochranná jezdecká helma, která je povinná pro všechny disciplíny. U drezurních soutěží je výjimka u jezdců, kteří mají 26 let a více. Ti mohou použít cylindr nebo buřinku. Jezdeckou helmu musí mít na parkur, všestrannost a vytrvalost každý jezdec, bez ohledu na věkovou kategorii. Dalším bezpečnostním prvkem je bezpečnostní vesta, která je povinná pro všechny jezdce mladší 16 let. 

Jezdecký úbor

  • Ať už se jedná o parkur nebo drezuru, základem závodního jezdeckého úboru jsou vždy rajtky bílého či béžového odstínu. U všestrannosti je tomu jinak. Tam jsou pravidla benevolentní a povolují tak do krosové částí závodu rajtky tmavého odstínu. 
  • Další částí je jezdecké sako, které pro vyšší drezurní soutěže může být nahrazeno frakem černého odstínu. Pro parkur všeobecná pravidla povolují jezdecká saka v černém, červeném, modrém, zeleném nebo šedém odstínu.
  • Povinná je i jezdecká závodní košile, která může být jakéhokoliv barevného odstínu, jedinou podmínkou je však u pánských košil bílý límeček, a u dámských jezdeckých závodních košil, stojáček. 
  • A na závěr jsou jezdecké boty, které mohou být v podobě nízkých pérek. Ty musí být doplněny chapsy, vysokými jezdeckými botami.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button