Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Jak zachránit krachující vztah

Pokud má každý váš hovor s partnerem útočnou dikci, pokud mluvíte jen tak, aby se neřeklo, například kladete otázky, na které ani neočekáváte odpovědi, pokud s vámi partner mluví naštvaně, podrážděně a úsečně, nebo dokonce neodpovídá vůbec, je váš vztah na pokraji krachu. Lze ho ještě zachránit? A má to vůbec cenu?

Setrvat v nevlídném vztahu, nebo z něj raději vycouvat?

Někdy je těžké si ujasnit, zda si setrváním ve vztahu život spíše nezkomplikujeme, než kdybychom ho včas ukončili. Ukončení vztahu je totiž mnohem jednodušší dříve, než vzniknou jakékoliv závazky. To znamená, než založíme s partnerem společnou domácnost, přijdou děti, nabudeme společný majetek a podobně. 

Pokud komplikovaný vztah neukončíme včas, většinou rozchod pouze oddálíme a jednou na něj stejně dojde. Takový rozchod je pak již většinou bolestný, protože je v něm zaangažováno více subjektů. Mějte proto na paměti, že je lepší ze vztahu vycouvat ještě v době, než se jakž takž normální soužití začne měnit v bojové kolbiště, a hlavně, dokud jste ve hře pouze vy dva – ona a on.

Pokud však hodláte svůj vztah přes veškeré peripetie zachránit, je třeba se začít cíleně snažit.

Jak zachránit vztah?

  • Mluvte, mluvte a mluvte, aby nenastala další a další nedorozumění. Zkuste to klidně, mile a neútočně. Vydejte se na procházku ruku v ruce a probírejte konflikty a konfliktní situace, do kterých jste se kdy dostali.
  • Vyrazte na dovolenou. Třeba na hory. Nocujte stuleni k sobě ve stanu a společně zdolávejte kopce a vrcholy.
  • Začněte otevřeně mluvit o budoucnosti. Ptejte se partnera, jak si ji představuje, zda chce setrvávat v nezávazném vztahu nebo chce žít v manželství, jestli si umí představit, že spolu budete mít děti a podobně. Přimějte partnera, ať vám vyjeví, co si představuje za rok, dva, pět, deset let.
  • Mluvte o profesních plánech – svých i partnerových. Zajímejte se o jeho práci.
  • Pozvěte kamarády vašeho partnera a ukažte se jako úžasná hostitelka. Dosáhněte toho, aby kamarádi vašemu partnerovi záviděli. Buďte k jeho přátelům kamarádská, v pravou chvíli se ale omluvte a nechte kamarády a partnera o samotě, aby si párty užili. Určitě vás nepomluví, právě naopak. Budou vás partnerovi vychvalovat.

Pokud to všechno zvládnete, možná si váš partner uvědomí, co všechno ve vás má. Váš vztah bude zachráněn a je naděje, že se posune i o kus dopředu.

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button