Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jaké výtvarné potřeby si pořídit pro malování kamínků?

Malování putovních kamínků patří v posledních letech mezi velice oblíbenou činnost, které se věnuje stále více lidí. Nejenže jde o zábavnou činnost, kdy hledáte vhodné místo pro umístění kamínku a sledujete, kam až kamínek doputoval. Ale malování kamínků lze navíc považovat za způsob relaxace, jelikož si u malování odpočinete a můžete upustit uzdu své fantazie. Pokud byste se do této činnosti také rádi pustili, pak je třeba vybrat vhodné výtvarné potřeby. A jaké to jsou? 

Připravte si kamínky

Chcete-li poslat do světa svůj putovní kamínek, pak je nejprve potřeba vyrazit na sběr vhodných kamínků. Se sběrem kamínků můžete začít na své zahradě či je jít hledat někam do přírody. Při sběru kamínků věnujte pozornost především velikosti, tvaru a barvě. Je vhodné vybírat zejména kamínky, které vás něčím zaujmou či vám budou něco připomínat. Jakmile si kamínky donesete domů, tak je před samotným malováním ještě pořádně omyjte od nečistot a nechce oschnout. 

Jaké barvy na malování kamínků použít?

Pro malování kamínků jsou nejvhodnější volbou především akrylové barvy, které se hodí na malování mnoha povrchů. Mezi charakteristické znaky akrylových barev patří především jejich rychlé schnutí a voděodolnost. Po dokončení obrázku je pak vhodné kamínek zalakovat. Kromě akrylových barev můžete využít také akrylové popisovače. K malování kamínků můžete také použít vodou ředitelné koh-i-noor tempery. V tom případě je však třeba chránit kamínky před deštěm. 

Myslete na základní výtvarné pomůcky

Nakonec je třeba si pořídit vhodné výtvarné pomůcky. Především budete potřebovat štětce na malování obrazů. Chybět by vám neměly jak ploché štětce, tak štětce se špičkou pro malování detailů. Při malování akrylem nezapomínejte na to, že barvy rychle zasychají, proto je třeba štětce udržovat vlhké, aby nedošlo k jejich poškození. Určitě se bude hodit také paleta na rozmíchávání barev. Pokud se rozhodnete kamínky ozdobit různými doplňky, pak budete potřebovat ještě lepidlo. 

Výtvarné a kreativní potřeby na malování kamínků za výhodnou cenu najdete na e-shopu Kreativ.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button