Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
ZdravíZprávy

Nehoda nebo karambol v práci? S dobrou pojistkou se bát nemusíte!

Nehody a různé patálie neznají čas, nevyhýbají se tak osobnímu ani pracovnímu životu. Navíc mají jedno společné, vzniklou škodu musí dotyčný uhradit. V horším případě ze svého, v lepším z pojistky, které se říká pojistka na blbost. V pracovním prostředí se jedná o pojistný produkt, který má oficiální název pojištění odpovědnosti zaměstnance a kryje škody, které způsobí zaměstnanec svému zaměstnavateli.

Pro klidné řešení různých nehod

Může se jednat o rozbití přiděleného notebooku nebo kávou zalitý mobil. Jindy se stane nehoda v terénu a rozbije se měřící přístroj nebo pracovní náčiní. Na služební cestě může dojít i k autonehodě. Ve všech těchto případech vznikne zaměstnavateli škoda, kterou je zaměstnanec povinen uhradit, a to až do výše 4,5násobku hrubého měsíčního příjmu před vznikem dané události. To může činit poměrně vysokou částku, která pak chybí v rodinném rozpočtu. Přitom stačí jediné, mít uzavřené pojištění na blbost pro zaměstnance

Tři varianty s ohledem na druh práce

Pro koho se pojištění hodí? Úplně pro všechny zaměstnance, jejichž zaměstnavatel má sídlo v České republice, a kde hrozí jakákoli majetková újma. Pro kancelářské a technické pracovníky, kteří nevyjíždějí mimo kancelář, stačí standardní varianta. Pro řidiče referentských vozů nabízí ERGO pojišťovna verzi ŘIDIČ. Nejvyšší tarif ŘIDIČ PLUS pak ocení zaměstnanci s přidělenými firemními vozy, kteří využívají auto i pro soukromé jízdy, samozřejmě se souhlasem zaměstnavatele a s uzavřeným havarijním pojištěním.

S minimální spoluúčastí

Maximální limit je stanovený na částku 500 000 korun, přičemž je součástí vždy spoluúčast, která může být až 5 000 korun, ale její výši si lze upravit. Pojistka má celosvětovou platnost, což ocení pracovníci na montážích v zahraničí i obchodní zástupci cestující po celém světě. Pojistka se nevztahuje na škody způsobené úmyslně nebo takové, které vznikly vlivem neoprávněného konání daného zaměstnance. Samozřejmě také na činy způsobené po požití alkoholu, psychotropních nebo omamných látek.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button