Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Začínáte s obrazovou kresbou? Poradíme vám techniky, které se hodí pro začátečníky

Každého, kdo obdivuje umění, nebo se mu dokonce plně věnuje, určitě napadlo, jak skvělé by bylo kreslit vlastní obrazy. Od slova k činu je ale kreslení obrazů opravdu velká spousta práce. Poměrně dost často je to dáno především tím, že nezkušení malíři začínají od složitých kreslících technik.

V rámci dnešního článku se nebudeme bavit o kreslících technikách jako takových, ale naopak vám poradíme některou z technik, které jsou pro začátečníky v obrazové kresbě dokonce jako dělané.

Bez stojanu ani nezkoušejte kreslit

Zatím co u různých druhů kreslení většinou sedíme, tak kresba obrazů vyžaduje trošku jiný přístup. Zaprvé počítejte s tím, že u větších obrazů budete potřebovat o něco větší rozsah pohybu, a navíc se můžete spolehnout na to, že se vám ve stoje bude i lépe na obraz koukat z více úhlů, což nutně potřebujete.

Základem vybavení jsou tak rozhodně malířské stojany. Koupit lze i velice jednoduché a levné stojany, které sice nejsou tak kvalitní jako drahé ateliérové kousky. Ale za svoji cenu nabídnou odpovídající výkon.

Do začátků kupujte sady pláten

Pokud začínáte s kreslením, tak se vám rozhodně vyplatí koupit sadu pláten. Odhadnout správnou velikost plátna pro obraz, nebo podle něj upravit všechny parametry obrazu, není nic jednoduchého. Vedle toho se dá očekávat, že budete mít spoustu více i méně úspěšných pokusů, než se naučíte obrazovou tvorbu tak, jak je potřeba. Výhodná sada malířských pláten je tak rozhodně tím, co dokážete na sto procent ocenit.

Začnete svoji tvorbu s akvarelovými barvami

Důležitou volbou je především volba barev, se kterými budete pracovat. Pokud se chcete pohybovat směrem k olejomalbě, nebo podobnému umění, tak je moc brzo na to, abyste rovnou používali obtížné olejové barvy.

Oproti tomu akvarelové barvy nabízí příjemný přístup, protože jsou na vodní bázi. Práce s nimi, oprava chyb, a míchání různých odstínů je tak velice jednoduchá. Mají tendenci vysychat, takže obrazy časem mohou ztratit svoje původní barvy. Proto jsou méně užívané k finálním dílům, ale na naučení jsou naopak doslova dokonalou volbou.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button