Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nadpřirozeno

Svůdný Zeus by byl určitě Štírem aneb Štír jako rozporuplné emotivní znamení zvěrokruhu (23.10. – 22.11.)

Lidé narození ve znamení Štíra se místo normálu raději pohybují všude tam, kde se rozpínají extrémy, protože jejich faustovská povaha se více projevuje v situacích na hraně než v běžném životě. Mají velmi podmanivý a neproniknutelný charakter, ve kterém jsou patrné prvky něčeho démonického. Vynikají houževnatostí, odvahou a dobrou intuicí, přičemž jen těžko dokáží dělat kompromisy. Jsou schopni ponořit se do hlubin duše a vydržet neskutečnou námahu. 

Jaký ještě člověk ve znamení Štíra je?

Člověk ve znamení štíra je mimořádně tvrdý, ale i citlivý zároveň. Tichá voda, která břehy mele.  Jelikož je velmi zranitelný, často bývá obdařen velmi nebezpečnými zbraněmi. Je to mistr skrytých psychologických bojů a duševního trýznění. Křivdy a nepravosti si pamatuje až dokonce života, přičemž se neštítí i po letech je oplácet. Má sklony k pomstychtivosti a krutosti. Jeho charakteristikou vlastností je snaha o získání moci, potřeba nenápadně ovládat a držet v hrsti ostatní. 

Přesvědčení a touhy Štíra jsou tak silné, že ho často přivedou na okraj propasti. 

Puzení odhalit tajemství a odvaha vydat se přitom i do zakázaných oblastí a také neschopnost kráčet zlatou střední cestou přivádí Štíra do mnoha nebezpečných situací. Nesnáší žádný sociální tlak, žádnou brzdu, žádný zásah vnější vůle. Pociťuje je jako atentát proti svému nejintimnějšího bytí. Připouští jen svůj vlastní zákon, nesnáší žádnou autoritu, ledaže by si svých nadřízených skutečně vážil. Je to věčný buřič a živelný individualista. Člověk ve znamení Štíra je často úzkostlivý, přecitlivělý, mnohdy má období tísně a jeho silná potřeba měnit věci ho vede k destruktivnímu chování. Mocné emoce způsobují, že dokáže milovat, ale i nenávidět z celého srdce. Projevuje zájem o všechno skryté a tabu, kde může poznat vášnivé i bolestné výšky a hlubiny života. Obvykle má vynikající regenerační schopnosti, přičemž se přímo zázračně dokáže vylízat i z patových situací. Touží po intenzivních zážitcích, které vedou k radikální změně osobnosti. Životní krize obvykle působí na jeho charakter příznivě, protože vedou k soustředění sil. Životní úspěch však leckdy poškodí ztřeštěná či špatně využitá energie, která dává podnět ke sporům, omylům a utrpení. U Štírů často převládá pesimismus, žárlivost, podezíravost, bezohlednost, závist a přehnaná náruživost.

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button